06/Temmuz/2015, 09:33 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

YAPAY DEVLETLERİ İCAT EDENLER SONUÇLARINA DA, KENDİLERİ KATLANMALI

YAPAY DEVLETLERİ İCAT EDENLER SONUÇLARINA DA, KENDİLERİ KATLANMALI

Nazif Kurucu

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1910 kez okunmuştur

 YAPAY DEVLETLERİ İCAT EDENLER                                                                                                            SONUÇLARINA DA, KENDİLERİ KATLANMALI

 

Uzun asırlar Osmanlı İmparatorluğu adındaki Türk devletini yok edip; yerine kendilerinin emrinde birçok uydu ve oyuncak devlet kurmak için çabalayan Sömürgeci Batı dünyası; kurdukları devletçiklerin çıkardıkları problemlere de, ne kadar ağır olursa olsun katlanmak zorundadırlar.                                                                                                                             *Hiçbir gerçekliği ve temeli olmayan, Ermeni soykırımı yalanını da; sömürgeci batı dünyası icat etti. Aslında, Osmanlı devleti; Ermeni kökenli olan vatandaşlarını el üstünde tutuyordu. Padişahlar ve çocukları ise; Türk halkını kendi doğal köleleri olarak görüyorlardı. Türklere, "KULLARIM!" diye, aşağılayarak hitap ediyorlardı! Ermenilerle Rum ve Yunan kökenlilere, ise  "TEBAA'YI SADIKA" diyerek sahip çıkıyor; güya yüceltiyorlardı Türklere, saray erkanı ve yetkililer; aşağılamak için: "ETRAK-I Bİ İDRAK" diyorlardı.

            Yani  atalarımız; onların gözünde Anlayışsız ve   kaba yaratıklar idiler.

            *Yunanistan'ı da, bize karşı sürekli savaşlar açan sömürgeciler kurdurdu. Yunan sınırları içinde kalan kalabalık Türk ve Türkmen toplulukları, asırlarca ezildiler; Girit'tekiler dahil, bütün ege adalarındakilerle, Yunanistan ve Balkanlardaki Türklere, kendi dilimizi konuşmak yasaklandı.  Devletimizi yok etmek için, Grek ve Ermeni denen bu iki halkı maşa gibi kullanan sömürgeciler; kurdurulan devletlerin içinde kalan Türklerin; katliam uygulayıp toptan yok edilmesine; göz yummakla kalmadılar. Bize karşı uygulanan soykırıma silahlar vererek yardımcı oldular.  Bunlar yetmedi; topraklarımızda üstün tutulan Ermenilerin, Türk halkını öldürmesini sevinerek seyrettiler. Ölçüsüz güç ve saldırılarla yok etme eylemine karşı direnebilen zavallı Türk halkının, Ermenilerin yaptığı mezalime ve saldırılara karşı koymasını; sömürgeciler ne yazık ki; "Ermeni soykırımı" adını koyarak bizi mahkum etmeye kalkıştılar.                                                                  O olaylar; öldürme kastıyla batılıların verdiği silahlarla saldırılan zavallı Türk ve Türkmen köylülerinin, kendilerini savunmaya çalışmasından ve cılız bir müdafaadan ibaret idi.

            Şimdi bizler, Yunanlıların ve Ermenilerin; batı dünyasını sömürmesine ve iç çatışmalarla birbirini kırmasına üzülelim mi? Yoksa, bizi haritadan silmeye çalışan sömürgecilere, "oh olsun!" mu diyelim?  Sizler karar verin!

 

 


 Eğirdir Haber Akın Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Eğirdir Haber Akın Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]