16/Kasım/2013, 14:11 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TÜM RAKİPLER VE MUHALİFLER AK PARTİ'NİN ADAYI ÖZMERAL OLSUN  İSTİYORSA?

TÜM RAKİPLER VE MUHALİFLER AK PARTİ'NİN ADAYI ÖZMERAL OLSUN İSTİYORSA?

Banu Barlas Okumuş

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 5777 kez okunmuştur

TÜM RAKİPLER VE MUHALİFLER AK PARTİ’NİN ADAYI ÖZMERAL OLSUN   İSTİYORSA?

Yazımın başlığından da anlayacağınız üzere, yerel seçimlerde tüm muhalif partiler ve rakip adaylar Ak Parti’nin adayının Özmeral olmasını İSTİYOR. Bu cümleden sonra yapılacak tek şey vardır aslında, o da NOKTA koymak   : )  

Ben gerek Eğirdirli olarak, gerekse basın olarak Özmeral’in aday gösterilmemesi ile ilgili doneleri tüm yetkililere gönderdim. Bu saatten sonra Özmeral’in aday gösterilmesi sonucunda Ak Parti’nin yaşayacağı hezimetten dolayı, engel olmayan ve çabalamayan tüm Ak Partili yetkililer bire bir sorumlu olacaklardır. Seçim sonrası “Uyarmıştım” demenin kimseye bir faydası yoktur, karar aşamasında uyarıların dikkate alınmasında fayda vardır. 

Yerel seçimlerle ve Özmeral’le ilgili yazım 10 bin den fazla okuyucu tarafından ilgi gördü. Gerek Eğirdir’de gerekse Eğirdir dışında ikamet eden insanlar tarafından yüzlerce mail aldım. Haksızlık yaptığıma ve yanlış şeyler yazdığıma dair ise tek ama tek bir görüş bile yok… Bu bile yeterince manidar bir durum zaten… 

Eğirdirli’nin Özmeral’in başkanlığına zerre kadar tahammülü yok. Zira Eğirdirli’nin Ak Partili Özmeral’in Başkanlığına dair memnun olduğu hiçbir şey yok. Seçim öncesi yapılmaya çalışan göz boyamalarına da kimse itibar etmiyor artık. Ne bir gelişim yaşadık ne de iktidar partisi belediyesi olmasının avantajını gördük 5 senedir!

Halk soruyor:

Ak Partili Belediye başkanı Özmeral döneminde neden 5 bin kişilik göç yaşandı? Neden 5 bin kişi Eğirdir’i terk etti?

Eğirdir mali kayıt verilerine bakıldığında ticari girdilerin düşüşü görülecektir. Bu düşüşün sebebi nedir? 

Eğirdirli için küçük veya büyük istidam sağlayacak hangi yatırım yapıldı?

Belediyenin meyve vermek üzere olan bahçesi kesilip sanayi sitesi yapıldı. İmar planı yapılarak satışa çıkarılan dükkânlara talep olmadığı gibi, sanayi sitesinin hiçbir aktivitesi de bulunmamakta. Şu an atıl vaziyette olan sanayi sitesi ile ilgili halkın ihtiyaçlarına yönelik fizibilite çalışması yapılmış mıydı yoksa; “proje projedir, bir şeyler yapmış gözükelim” zihniyeti mi güdülmüştü?!

Özmeral Başkan olmadan önce de Ak Parti’den aldığı güce dayanarak Şengöl’ün açtığı hayvanat bahçesini kapatmaya çalışıyordu. Geçtiğimiz dönem seçim öncesi bunu yapmak üzereyken yapmaması yönünde kendisini ikna ettim. Ancak Özmeral başkasının yaptığı icraatlara tahammülsüzlüğünü bir kez daha ortaya koyarak, seçim sonrası ne yaptı ne etti, hayvanat bahçesini yok etti. Şu an tamamen atıl alan olarak duruyor ve kimseye bir faydası yok. Amaç halka hizmet olsa idi, kapatılacağına geliştirmek için çaba sarf edilebilirdi. Kendisi bir şey yapmadığı gibi, başkalarının yaptığını hazmedememek, kişisel ego mücadelesinden başka bir şey değildir. Zira Şengöl zamanında yapılan halı sahaları da kiraya vermiyor Özmeral. Gerekçe olarak da kurdu kuşu güldürecek bir açıklaması var;

 “ÇİMLER BOZULUYOR”… (Şaka gibi…) 

Hemen bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Başkanlık koltuğu adayların çoğunun gözünde halkı yönetme koltuğu olarak algılanıyor sanırım. Oysaki tam tersi, o koltuk halka hizmet koltuğudur! Şu anki durum gösteriyor ki, halk Çöp vergisini de, emlak vergisini de, ödediği vergilerden belediyelere yapılan tahsisat bedelini de Başkan rahat etsin diye veriyor. Zira “Makam arabasına binmem” dedi, makam arabasından inmediği gibi çifter çifter korumalarla gezdi. Halka kapılarını sonuna kadar açıp, hizmeti borç bilen Başkan Yardımcısına yönelik ego mücadelesine girdi, Başkan Yardımcısı odası olarak 2 Metrelik dosya odasını tahsis etti. Başkan yardımcısını ziyarete gelen Milletvekilleri bile dosya odasında ağırlandı anlayacağınız… Halka hizmet anlayışı bu mudur? Sadece Başkan saltanatı mıdır?!...

3 bin 5 yüz lira vererek tuttuğu danışmanların ve bankamatik maaşlılarının parasını çıkartmak için mi Ak Partili Özmeral’i seçti halk?! Yok hizmet içinse, hizmet bu 5 yılın neresinde? 

 Kişinin hizmetinin, icraatlarının haber olması vardır, bir de kişinin SADECE KENDİSİNİ haber yaptırması vardır. Bu ikisi arasındaki farkta da, haber yaptırmak için ödediği para ile, haberciye sağladığı rant saklıdır… 

Önümüzdeki seçim sonrası yeni Başkanın kendisinin değil, icraatlarının haber olabilmesi dileğiyle…

 


 Eğirdir Haber Akın Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Eğirdir Haber Akın Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]