• 0

08/Kasım/2017, 10:00 - Anasayfa // RESMİ İLANLAR Haberi yazdır

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

T.C.

EĞİRDİR

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

                Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

                1 NO’LU TAŞINMAZIN

                Özellikleri                           : Isparta İl, Eğirdir İlçe 352 Ada, 17 Parsel, BAĞLAR MAHALLESİ – BADEM BELENİ Mahalle/Köy, Badem Beleni Mevkii, Niza konusu edilmiş parsel düz, kumlu-killi toprak yapısında düz taban tarımsal arazi olmasına rağmen, uzun süredir tarımsal amaçlı kullanılmadığı, bu nedene taşınmaz üzerinde ekonomik değere haiz herhangi bir kültür bitkisinin bulunmadığı hususları görsel olarak anlaşılmaktadır. Taşınmazın komşu parsellerle olan sınırları belli olup komşu parsellerin kapama elma bahçeleri oldukları görülmektedir. Hali hazırda sulama imkanı yok gibi görülse de komşu parsellerin elma bahçeleri olması nedeniyle bir takım çalışmalar sayesinde sulama imkanının olabileceği anlaşılmaktadır. Taşınmazın toprak yapısı, bulunduğu mevkii itibariyle bölgemizde elma yetiştiriciliği için ideal yerlerden biri olduğu bilinmektedir. Taşınmazın fiziki yapısı itibariyle gerekli tarımsal alet ve ekipmanların kullanımına elverişlidir.

                Yüzölçümü                         : 3.810 m2

                İmar Durumu:   Parselin bir kısmı imar planı sınırları içinde Emsal=0,40 Hmax=4.50 İlköğretim Yatılı Bölge Okulu Alanı içinde, diğer kısmı ise plansız alanda kalmaktadır.

                Kıymeti                                : 76.200,00 TL.                   KDV Oranı: %18

                Kaydındaki Şerhler         : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

                1. Satış Günü     : 14/12/2017 günü 14.00 - 14.10 arası

                2. Satış Günü     : 10/01/2018 günü 14.00 - 14.10 arası

                Satış Yeri                             : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası Eğirdir/ISPARTA

                Satış Şartları :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin, %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’ncü maddesi gereğince ihale fesh edilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa, öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/10/2017

                                                                                                                                     Abdulrezzak SOLMAZ

                                                                                                                                    Satış Memuru - 116753

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.                                      V.İ. No: 1225 (3 Kasım 2017)
tarafından yazılan bu haber, 167 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer RESMİ İLANLAR Haberleri

Tümü
EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLÂN EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLÂN
Belediyemize ait aşağıda vasıfları yazılı 1 (bir) Adet taksi yazıhanesi ve otoparkı, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 47. maddesi gereğince açık

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]