• 0

07/Ekim/2017, 10:08 - Anasayfa // EĞİRDİR'DEN Haberi yazdır

BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATAN SAREM' İ KUTLUYORUZ...

BÜYÜK BİR BAŞARIYA  İMZA ATAN SAREM' İ  KUTLUYORUZ...

YILLARDIR DİLLENDİRDİĞİMİZ; "EĞİRDİR KONGRE MERKEZİ OLUR!!! EĞİRDİR'İ KURTARACAK KONGRE TURİZMİDİR!!!" söylemimizin semeresini görmekten mutluluk duymamak mümkün değil.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATAN SAREM' İ KUTLUYORUZ...

Zeki TARHAN - ANKARA

YILLARDIR DİLLENDİRDİĞİMİZ; "EĞİRDİR KONGRE MERKEZİ OLUR!!! EĞİRDİR'İ KURTARACAK KONGRE TURİZMİDİR!!!" söylemimizin semeresini görmekten mutluluk duymamak mümkün değil.

Bu arada; Ankara temsilciliğini yaptığım "AKIN" gazetemizi de kutluyorum... Uluslararası KONGRE' ye gerekli ilgiyi göstermiş ve konuşmaları, yazılı ve elektronik ortama hakkıyla taşıyabilmiştir.

***

Sempozyumdaki bilimsel tartışmaları da gazetemiz "AKIN" hiç şüpheniz olmasın, kamuoyunun beklentisi doğrultusunda "Haber alma hakkı"nı gözeterek, objektif bir şekilde yansıtacaktır. Bunda da hiç şüpheniz olmasın.

***

Eğirdir Kaymakamı sayın AKDAŞ'ın, büyük bir çaba ve gayretiyle oluşturduğu; "EĞİRDİR GÖLÜNDEN KAÇAN BALIKLARLA İLGİLİ KURDUĞU KOMÜSYON RAPORU" ile ilgili olarak, bilim camiasına yaptığı çağrıyı da olumlu karşılıyoruz... Tabii bu çağrının, söz konusu camiada nasıl bir karşılık ve de yankı bulduğunu, zamanla göreceğiz... Sayın AKDAŞ'ı da buradan kutlamak istiyorum...

***

Su Ürünleri Fakültemizin kapanmasıyla yaratılan boşluğu, fazlasıyla SAREM'in doldurduğunu söylemek, sanırım abartı olmayacaktır. Çalışanların tamamı, bilimsel bir kariyere sahip olan bu kurumumuzla ne denli övünsek az. İç sularımızın %70'lik bölümünün araştırılması ve kontrolü ve yine bu sulak alanların su ürünlerinin üretim yükümlülüğünün SAREM'de bulunuşu da, EĞİRDİR'in bir LİMNOLOJİ MERKEZİ oluşunun tescilidir.

***

...Evet, sözün özü şudur: Uluslararası KONGRE, Cuma günü, Gala yemeği ile sona erecek... Yemekte de tartışılacaktır sorunlar ve darboğazlar!!! Hemen söyleyelim ki; "çözümsüzlük" diye birşey tanımıyoruz!!! BABA'nın bir sözünü anımsamakta yarar var: "Demokrasilerde çare tükenmez".

Balık kaçaklarına da çare bulunacaktır... Su Ürünleri Dengesizliğine de... Ekolojik Dengenin bozulmasına da çare bulunacaktır...

Pekiii; ya küresel iklim değişikliğine?!!! İşte orada bir "DUR" sayın TARHAN. O; küresel bir sorun, Göllerimizin ekolojik Dengesi sağlansa bile, Göllerimizi kurumaktan / Yok olmaktan kurtaramayacağız ne yazık ki!!!

***

SONUÇ: Uluslararası bu Sempozyum; EĞİRDİR'in bir "KONGRE MERKEZİ" olma yolunda ilerlediğini, bundan böyle arkasından Hidro jeoloji / Hidro biyololi kongrelerinin geleceğini ve Eğirdir'in "KONGRE TURİZMİ" ile özdeşleşip bir merkez üssü haline geleceğini söylemek, haydi "argo" ile dillendirelim; "sallamak" falan değildir. Bu da böyle biline!!!

Zeki Tarhan tarafından yazılan bu haber, 301 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EĞİRDİR'DEN Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]