• 0

06/Ekim/2017, 13:13 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

HEMŞEHRİMİZ GENÇ İŞADAMI FATİH ÖZTARAKÇI’YA İKİ ÖDÜL BİRDEN

HEMŞEHRİMİZ GENÇ İŞADAMI FATİH ÖZTARAKÇI’YA  İKİ ÖDÜL BİRDEN

Yatçılık sektörü ile uğraşan genç işadamı hemşehrimiz Fatih Öztarakçı Londra’dan iki önemli ödül aldı. Basın mensuplarına aldığı ödül hakkında bilgiler veren Öztarakçı, Yunan adalarına konulan yasağa da değinerek "Bence sektörümüzün etkilendiği kadar Yunanistan’ın da bu durumdan aşırı derecede etkilendiğini düşünüyorum" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yatçılık sektörü ile uğraşan genç işadamı hemşehrimiz Fatih Öztarakçı Londra’dan iki önemli ödül aldı. Basın mensuplarına aldığı ödül hakkında bilgiler veren Öztarakçı, Yunan adalarına konulan yasağa da değinerek "Bence sektörümüzün etkilendiği kadar Yunanistan’ın da bu durumdan aşırı derecede etkilendiğini düşünüyorum" dedi. 

Londra merkezli Al Global Media şirketinin 30 farklı ülkede yaptığı araştırmalar sonucu verdiği, 2017 En iyi Lüks Yatçılık Şirketi ve Müşteri Memnuniyeti Mükemmeliyet ödüllerini Fatih Öztarakçı’nın sahibi olduğu şirket aldı. Yat sektöründe verilen iki önemli ödülü kazanan ve yüzde 100 yerli sermaye ile kurulup işletilen firmanın hedefi, dünya çapında 22 ülkeye yayılan endüstri bağlantıları şebekesinden yararlanmak. Gazetecilere açıklamada bulunan Öztarakçı şunları söyledi: 

“Londra merkezli bir araştırma şirketi tarafından ödüle layık görüldük. 30 ülke içerisinde 4 farklı kıt’ada, sektörel paylaşımlar arasında, turizm camiasında yatçılık üzerinden, şuan dünyada Türkiye’yi temsil eden iki ödülü de birden aldık. Ben bu ödülü almaktan öncelikle ülkem adına, daha sonra hizmet verdiğim bölgem adına, Bodrum adına ve şirketim adına almaktan gurur duyuyorum. Umarım, ülkemize yaptığımız hizmetlerle faydalı olabilmişizdir. Bundan sonrada yaptığımız hizmetleri aynı doğrultuda geliştirerek bölgemize, ülkemize katma değerini daha fazla geliştirici hamlelerle istediğimiz düzeye getirmek için mücadele edeceğiz.” 

Son dönemde Yunan Adalarına konan yasaktan kısmen de olsa etkilenen Bodrumlu yatçılardan olan Öztarakçı, karardan esas etkilenen tarafın Yunanlılar olduğunu iddia ederek, bundan sonra tur rotalarının zengin koylara sahip Doğu Akdeniz çanağı olacağını dile getirdi. Genç iş adamı sözlerine şöyle devam etti: 

“Türkler olarak Yunanistan’daki adalara ciddi anlamda ticaretine katkı yapan, destek veren bir ülkeyiz. Bugün, bizim cumartesi günleri çıkış günlerimizde, yüksek sayılarda teknelerimiz Yunanistan’a gidip ekonomiye, liman vergileri, giderleri ile destek oluyor. Bence bu karardan ülkemiz, sektörümüz etkilendiği kadar Yunanistan’ın da bu durumdan aşırı derecede etkilendiğini düşünüyorum. Bana sorarsanız bizim ülkemizdeki koy zenginliği, güneşli gün sayısı bugün bizim gibi Doğu Akdeniz çanağında rekabet eden Hırvatistan, Yunanistan gibi ülkeler baz alındığında biz ülke olarak daha öndeyiz. Ürün çeşitliliğimiz fazla, güneşli gün sayımız fazla, koy zenginliğimiz daha fazla. Ben bu işi kendi ülkemizde yapmaktan daha mutluyum ve bunu da daha iyi seviyelere çıkarmak içinde kendim ve firmam adına mücadeleme devam edeceğim.”


tarafından yazılan bu haber, 712 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]