• 0

20/Eylül/2017, 16:59 - Anasayfa // SDÜ Haberi yazdır

SDÜ Hastanesinin Hekimleri Basın Mensupları ile Buluştu

SDÜ Hastanesinin Hekimleri Basın Mensupları ile Buluştu

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi kadrosuna yeni katılan 32 hekim ile bir tanışma toplantısı düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

SDÜ Hastanesinin Hekimleri Basın Mensupları ile Buluştu

               Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi kadrosuna yeni katılan 32 hekim ile bir tanışma toplantısı düzenlendi.

               Üstün standartlarda sağlık hizmeti veren bir hastane olmak ve hep daha iyiyi yakalamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, liyakat, uyum ve eğitime dayalı bir sistem kurmaya çalıştıklarını vurguladı; kurdukları ekip ile başarılı ve güzel sonuçlar ortaya çıkacağına inandıklarını belirtti.

               Başhekim Prof. Dr. Mehmet Yıldırım da 2017 yılı içerindeki gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

               Her geçen gün kendini yenileyen, şehrine, bölgesine ve ülkesine en iyi hizmeti sunma çabasında olan Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi kadrosuna yeni katılan 32 hekim ile bir tanışma toplantısı düzenlendi.

               Akademik yapılanma ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgilerin de verildiği toplantıda, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, başhekim yardımcıları ve hekimler, basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

               Üstün standartlarda sağlık hizmeti veren bir hastane olmak ve hep daha iyiyi yakalamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, liyakat, uyum ve eğitime dayalı bir sistem kurmaya çalıştıklarını vurguladı; kurdukları ekip ile başarılı ve güzel sonuçlar ortaya çıkacağına inandıklarını belirtti.

               “Eğitim ve sağlık ordusu geliştikçe hastanedeki iş gücümüz artıyor bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Şehrimize zamanında üçüncü basamak hastane kazandırılmış ve bizler de verilen hizmetin kalitesinin artarak devam etmesini istiyoruz” diyen Başhekim Prof. Dr. Mehmet Yıldırım da 2017 yılı içerindeki gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

               Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım şunları ifade etti:

               “Yoğun temponuzda bizlere vakit ayırıp toplantımıza katılım gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz.

               Her geçen gün kendini yenileyen, son teknoloji cihazlarla Isparta, bölge halkı ve tüm ülkemize en iyi hizmeti sunma çabasında olan hastanemiz, sağlık hizmeti sunumunun yanı sıra toplumsal bilinçlenmeye de katkı sağlamayı hedeflemiştir. Bu amaçla Isparta ve çevre halkına ulaşmak için Ispartamızın yerel televizyonu Kanal 32 ekranlarında ‘SDÜ Hastanesi İle Sağlıklı Yaşam’ adlı programda birbirinden değerli öğretim üyelerimiz bilgilerini halkımız ile paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz ‘Halk Toplantıları’mız ile öğretim üyelerimiz halkımızla bir araya gelerek sorularını yanıtlamaktadır. Bu toplantılarımızın 8.’sini önümüzdeki hafta Çocuk Hematolojisi hocamızın katılımıyla gerçekleştireceğiz.

YENİ HİZMETE AÇILAN  BİRİMLER

İNME MERKEZİ

               Halen ülkemizde az sayıda bulunan, ilk 4 saatte müdahale edildiği takdirde ölüm oranının büyük oranda azaldığı ve hastalık sonrası yaşam kalitelerinin daha yüksek olmasını sağlayan ve bünyesinde mutlaka olması gereken nörovasküler girişimsel işlemler konusunda eğitimli ve sertifikası bulunan hocamızın kontrolünde yaklaşık bir yıldır Isparta halkımıza hizmet etmektedir.

İYOT TEDAVİ ODASI

               Günümüzde en sık görülen özellikle bölgemizde yoğun olarak olan tiroid kanseri tedavisinde cerrahi işlemlerden sonra hastalarımız iyot tedavisi için ülkemizde az sayıda bulunan, sadece büyük şehirlerde bulunan merkezlere giderek hem büyük miktarda maddi kayba hem de uzun sıra bekleyerek tedavilerinin gecikmesine neden olmaktadırlar. Artık hastalarımız cerrahi tedavi sonrasındaki iyot tedavilerini Isparta’mızda yaptırabilecekler.

HİZMETE AÇILMASI

PLANLANAN

- Kemik iliği nakil ünitesi

- Post-operatif yoğun bakım ünitesi

- Yanık ünitesi

- Hiperbarik oksijen tedavi ünitesi

KADIN-DOĞUM ve ÇOCUK HASTALIKLARI EK BİNASI

               Kadın doğum ve çocuk hastalıkları bölümlerimizde toplam 10 profesör, 3 doçent ve 4 yrd. doçentimiz gibi ilimizdeki tecrübeli en geniş kadroya sahip olmamıza rağmen, her geçen gün sayıları giderek artan hastalarımızın poliklinik ve servislerde yaşamış oldukları rahatsızlıklardan ve otelcilik hizmetlerinin arttırılması amacıyla 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası yapılmasına karar verilmişti. 

               2017 Yatırım Programına alınan SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi ek binasının ihalesi gerçekleşmiş durumda. Şu anda Sözleşme aşamasındayız.

KADROMUZA DAHİL OLAN

 ÖĞRETİM ÜYELERİMİZ

               Daha önce düzenlediğimiz basın toplantımızda yaptığımız çalışmalar doğrultusunda yeni öğretim üyelerimizin hastanemize kazandırılarak kadromuzun güçlendirileceği bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

               Yoğun çalışmalarımız neticesinde farklı branşlarda 32 öğretim üyemiz, işlemleri tamamlanmış olup görevlerine başlamışlardır. Halen işlemleri devam eden 30 öğretim üyesi de yakın zamanda görevine başlayacaktır.

İlerleyen dönemlerde kadromuza katılacak olan öğretim üyelerimizi yine sizlerin aracılığı ile halkımıza tanıtmayı planlamaktayız.

               2016 yılı itibariyle SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi kadrosuna dahil olan öğretim üyesi listesi aşağıdaki şekildedir.

               Beyin ve Sinir Cerrahisi AD - Prof.Dr. Hakan Murat Göksel

               Göğüs Cerrahisi AD  - Yrd.Doç.Dr. Ahmet Gökhan Gündoğdu

               Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı - Prof.Dr. Erdoğan İbrişim

               Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı - Prof.Dr. Erdoğan Okur

               Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı - Yrd.Doç.Dr. Emrah Kovalak

               Üroloji Anabilim Dalı  - Yrd.Doç.Dr. Osman Ergün

               Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD - Doç.Dr. Ebru Yılmaz Keskin (Çocuk Hematoloji), Yrd.Doç.Dr. Mahmut Keskin (Çocuk Kardiyoloji), Yrd.Doç.Dr. Müjgan Arslan (Çocuk Nöroloji)

               Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Yrd.Doç.Dr. Selma Korkmaz

               Enfeksiyon Hast. ve Klinik Mikrobiyoloji AD Prof.Dr. Gülruhsar Yılmaz

               İç Hastalıkları Anabilim Dalı - Prof.Dr. Barış Afşar (Nefroloji) – Prof.Dr. Rengin Elsürer Afşar, (Nefrolog) Yrd.Doç.Dr. Hakan Korkmaz (Endokrin) Yrd.Doç.Dr.Demircan Özbalcı (Hematoloji)

               Kardiyoloji AD Yrd.Doç.Dr. - Mustafa Karabacak, Yrd.Doç.Dr. Fatih Aksoy

               Nöroloji  - Yrd.Doç.Dr. Nihat Şengeze, Yrd.Doç.Dr. Melike Doğan Ünlü

               Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı - Yrd.Doç.Dr. Emine Elif Özkan

               Radyoloji Anabilim Dalı - Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Aydın, Yrd.Doç.Dr. Nazan Okur, Yrd.Doç.Dr.Şehnaz Evrimler, Yrd.Doç.Dr. Bahattin Baykal

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı  - Yrd.Doç.Dr. Faruk Kılıç

               Tıbbi Farmakoloji AD - Yrd.Doç.Dr. Mehtap Savran

Spor Hekimliği Anabilim Dalı  - Yrd.Doç.Dr. Abdullah Meriç Ünal

               Histoloji ve Embriyoloji AD - Yrd.Doç.Dr. Kanat Gülle

               Tıbbi Genetik Anabilim Dalı -  Yrd.Doç.Dr. Kuyaş Hekimler Öztürk

               Tıbbi Biyokimya AD -  Yrd.Doç.Dr. Fevziye Burcu Şirin

               Mikrobiyoloji AD  - Yrd.Doç.Dr.Mümtaz Cem Şirin

Tıp Eğitimi ve Bilişimi AD - Yrd.Doç.Dr. Giray Kolcu

olmak üzere toplam 32 öğretim üyemiz göreve başlamıştır.

               Önümüzdeki kısa süreçte de kadromuzu genişleterek hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Katılımlarınız için teşekkür ederiz.”

               Sağlık hizmetinin niteliğinin sürekli arttığını vurgulayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin bu niteliğin özü itibariyle hala insan kaynağına bağlı olduğunun altını çizerek dünden bugüne kadrosu yenilenen büyük bir yapıya ulaşıldığını söyledi. Dulupçu, “Kıymetli hocalarımızın katkıları ile bölgemizdeki hizmet daha nitelikli hale gelecek.” dedi.
tarafından yazılan bu haber, 1284 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SDÜ Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]