• 0

20/Eylül/2017, 16:48 - Anasayfa // EĞİTİM Haberi yazdır

Okul Müdürü Özkan: "Sizlerden tek isteğimiz çok çalışmanızdır"

Okul Müdürü Özkan:

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Ramazan Özkan şunları ifade etti:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Okul Müdürü Özkan: "Sizlerden tek isteğimiz çok çalışmanızdır"

               2017-2018 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Ramazan Özkan şunları ifade etti:

               “2017 – 2018 Eğitim öğretim yılı İlköğretim haftası kutlama programına hoş geldiniz.

               11.Yüzyılda yaşamış büyük Türk İslam alimi Yusuf Has Hacip yazdığı ve mutluluk bilgisi anlamına gelen Kutadgu Bilig adlı eserinde ‘İki türlü insana insan derler: biri öğreten diğeri öğrenen ‘ der. Böylece en önemli insanlık vasfının eğitim olduğunu vurgular. Bu söz öğrenmenin belli bir zaman dilimi ile sınırlanamayacağını hayat boyu süreceğini ortaya koymaktadır.

               Tarih boyunca insan davranışlarını iyi yönde etkileyen en önemli araç her zaman eğitim olmuştur. Eğitim bireye yaşamı boyunca hizmet etmiş,  toplumların sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi gelişmelerine doğrudan etkilemiştir. Bundan dolayıdır ki Eğitimin çağdaş gelişmeler doğrultusunda ihtiyaç cevap verecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

               Hepimizin bildiği gibi en pahalı yatırım insana yapılan yatırımdır. Çünkü insan diğer canlılar gibi dünyaya bazı bilgilerle donanımlı olarak gelmez. Eğitime ve öğretime ihtiyacı vardır.  Bu eğitim öğretim ihtiyacı yaşamı boyu devam etse de özellikle çocukluk döneminde iyi eğitim alması gerekmektedir. Bir toplumda çocuğa gösterilen ilgi ve sevgi o toplumun gelişmişliğine göstermektedir. Bu sebepledir ki gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler bütçelerinden en büyük payı eğitime ayırmaktadırlar.

               Bilgiye ulaşmak için modern teknoloji ile donatılmış kurumlara ihtiyaç vardır. Bu kurumlar okullardır. Okullarımız sayesinde çocuklarımız bilimi, teknolojiyi, milli ve manevi değerlerimizi öğrenmekteler. Bu kurumlar arasında en önemli yere sahip olan ilköğretim kurumlarıdır. Çünkü çocuğun şekillendiği yer ilköğretimdir.

               Değerli misafirler, ülkemiz 15 Temmuzda çok büyük bir varoluş mücadelesi vermiştir.

               Bu mücadele bizim için ikinci bir istiklal savaşıdır, varoluş savaşıdır, tüm dünyaya biz buradayız, ülkemizin, bayrağımızın, dinimizin sahibiyiz mesajıdır.

               Dedelerimiz Malazgirt’te Çanakkale’de, Kutül Amare’de Kurtuluş savaşında destanlar yazdılar. 15 Temmuz zaferi de bu zaferler kadar büyük ve kutlu bir destandır.

               Milletimiz 15 Temmuzda ecdadına layık olmak için mücadele etmiş, Türk milletinin kahramanlık ruhuna tekrar ayağa kaldırmıştır. Bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi. Güneydoğu ve Doğuda şehit olan asker, polis ve korucularımızı rahmetle anıyorum.

               Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Yani nesil sizi eseriniz olacaktır diye hitap ettiği meslektaşlarım; bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu büyük bir güvenin ifadesidir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiyi ulaşmanın yolarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi insanlığın yararına kullanabilen, dinamik özgüvenli nesil yetiştirmek olmalıdır.

               Ülkemizin geleceği sevili öğrenciler; Ülkemiz, okuyabilmek için kilometrelerce çıplak ayakla yürüyen öğrencilerden, bir sınıfta 90, sırada birlikte oturan 5 öğrenciden, bilgisayarın ancak adının bilindiği günlerden günümüze geldi. Sizler okulumuzda tek kişilik sıralarda, teknolojik araçlarla donatılmış dersliklerde, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin elinden eğitim alıyorsunuz.  Sizlerden tek isteğimiz çok çalışmanızdır. Öğretmenleriniz ve ailelerinizin zorlandığınız her konuda sizlerin yanında olacağını asla unutmayınız.

               Değerli Veliler; Devletimizin, bizim ve sizi ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda sizlere düşen görev okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Sürekli okulu ve öğretmenleri ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin sadece öğretim yönünden değil eğitim yönünden de gelişmesi çaba sarf ediniz. Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılarını ön plana çıkarınız. Başarısız olduklarında asla vaz geçmemelerini söyleyerek umut veriniz. Onlara avucunuzda bir kuş tutar gibi yaklaşınız. Avucunuzu sonuna kadar açarsanız kuş elinizden uçar gider, avucunuzu sıkı sıkıya kapatırsanız kuşun ölümüne sebep olursunuz.

               Sizleri saygıyla selamlıyor, 2017/2018 Öğretim yılının okulumuz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

 
tarafından yazılan bu haber, 448 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EĞİTİM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]