• 1

12/Eylül/2017, 14:49 - Anasayfa // KÜLTÜR VE SANAT Haberi yazdır

Sakin Şehir Eğirdir'de Oda Müziği Yarışması başladı

Sakin Şehir Eğirdir'de Oda Müziği Yarışması başladı

Genç müzisyenlerin oda müziği toplulukları oluşturmalarını özendirmenin yanı sıra, Türkiye’de oda müziğine olan ilgiyi arttırmak ve yaygınlaştırmak için düzenlenen Eğirdir Oda Müziği Yarışması Eğirdir Belediyesi'nin sponsorluğunda başladı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sakin Şehir Eğirdir'de Oda Müziği Yarışması başladı

 

            Genç müzisyenlerin oda müziği toplulukları oluşturmalarını özendirmenin yanı sıra, Türkiye’de oda müziğine olan ilgiyi arttırmak ve yaygınlaştırmak için düzenlenen Eğirdir Oda Müziği Yarışması Eğirdir Belediyesi'nin sponsorluğunda başladı. Eğirdir Yeşilada'da bulunan Ayastefanos Kilise'sinde yapılan oda müziği yarışmasında katılımın üst seviye olduğu belirtildi. Amerika ve Almanya'dan da jüri yelerinin katıldığı Oda Müziği Yarışması kapsamında Perşembe günü konser dinletisi olacağı açıklandı.

            Yarışmanın en büyük amacının klasik batı müziğini Anadolu insanına sevdirmek, müziğin kültürel zenginliğini sergilemek ve benimsetmek olduğu açıklanırken, Klasik batı müziği enstrümanlarını yakından inceleme şansı yaratmak da yarışmanın başlıca önceliklerinden olduğu bildirildi.  

            Eğitimini sürdürmekte olan veya profesyonel kariyerlerine devam eden müzisyenlerin tanışmasını sağlayan yarışma, yeni oluşum ve müzikal paylaşımlar yaratılması için önemli bir buluşma noktası sağlama fikri de yarışmanın tartışılmaz hedeflerinden biri olarak benimsendiği ifade edildi.

 

            1. Eğirdir Oda Müziği Yarışmasında Jüri Başkanlığını Almanya Berlin'den katılan Piyano Sanatçısı Özgür Aydın yaparken, Jüri Üyeliklerini de Amerika'dan Keman Sanatçısı Ellen Jewett İstanbul'dan Keman Viyola Sanatçısı Özcan Ulucan, Ankara'dan Gitar Sanatçısı Kaan Korad, ve Ankara'dan Flüt Sanatçısı Cem Önertürk yapıyor. Eğirdir'in Cittaslow (Sakin Şehir) olduğunu öğrendiklerini belirten ve ilçeye geldiklerine çok mutlu olduklarını dile getiren Jüri Üyeleri, katkılarından ve desteklerinden dolayı Eğirdir Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Ömer Şengöl'e teşekkür ettiler.

 
tarafından yazılan bu haber, 553 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

Basgül
Merhaba,
Ömer Bey i kutluyorum.
Fakat resimleri yorumlamak zorundayim.
Yapilan Restorasyon yeterli degil ve dogru dürüst Mobilya yerlestirmek yerine bu pilastik Iskemleler hicte yakismiyor.
Restorasyona daha cok önem verilmesi gerekli, cevresi ve girisi de cok önemli hatta levhasi bile.
Örnek cok, Biraz da internete bakip karsilastirin.
Selamlar,

 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KÜLTÜR VE SANAT Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]