• 1

22/Kasım/2017, 17:19 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Turan Yazgan Hoca dualarla anıldı

Turan Yazgan Hoca dualarla anıldı

Türk Dünyası’nın yetiştirdiği önemli bilim ve ilim insanlarından, Eğirdirli hemşehrimiz merhum Prof. Dr. Turan Yazgan vefatının 5. senesinde kabri başında anıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turan Yazgan Hoca dualarla anıldı

Türk Dünyası’nın yetiştirdiği önemli bilim ve ilim insanlarından, Eğirdirli hemşehrimiz merhum Prof. Dr. Turan Yazgan vefatının 5. senesinde kabri başında anıldı.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın kurucusu ve bütün ömrünü Türk Dünyası’nın “Dilde, Fikirde İşte Birliği” sevdası yolunda harcayan Prof. Dr. Turan Yazgan, sonsuzluğa yürüyüşünün 5. Yıldönümü olan 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 11:00’de Eski Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla anıldı.

Anma törenine Merhum Turan Yazgan’ın eşi Gülen Yazgan Hanımefendi başta olmak üzere aile fertleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda Türk Dünyası sevdalısı katıldı. Anmada, Turan Yazgan Hocanın kişiliğini ve Türk Dünyasına hizmetlerini vurgulayan konuşmaların ardından, Yasin okunup dualar edildi.

Prof. Dr. Turan Yazgan önümüzdeki on gün içerisinde Türkiye’de ve Türk Dünyası’nın değişik merkezlerinde düzenlenecek toplantılarla anılmaya devam edilecek. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı ile İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği “Turan Yazgan’ı Anma ve Türk Dünyası Turan Yazgan Büyük Ödülü Verilmesi Programı” yurt içinden ve dışından büyük katılımla 2 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14:00’te İBB Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek. 
tarafından yazılan bu haber, 548 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

osman bölükbaş
Evet İlçemizin medarı iftiharı,bizim sülalemizin "Başbuğu" Prof.Dr.Turan Yazgan hocamızı(ağabeyimi)mezarı başında rahmet ve minnetle andık.Turan abi sağlığında herkesin derdine derman olmaya çalışan,didinen,koşan mümtaz bir şahsiyetti.Kendisini Türk dünyasının birlikteliğine adamış,hayatını bu yolda idame ettirmiş özel,insan,güzel bir insandı.Allah gani gani rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]