• 0

14/Kasım/2017, 10:24 - Anasayfa // SDÜ Haberi yazdır

7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda SDܒye 2 Ayrı Ödül

7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda SDܒye 2 Ayrı Ödül

“7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı Yarışması”nda, SDÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa KARABOYACI, ‘Boyalar ve Yapıştırıcılar’ kategorisinde ikincilik ödülünü alırken, Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Çağlar SİVRİ de Temel Kimyasallar kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda SDܒye 2 Ayrı Ödül

                İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından Kimya Sektörüne kolaylık ve yenilik getirecek her türlü proje fikrini bir araya getirerek fikir sahibi ve sanayiciyi ortak paydada buluşturan ve 11 Kasım 2017 tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde (TİM) düzenlenen “7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı Yarışması”nda, SDÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa KARABOYACI “GÜL POSASI VE BENZERİ ENDÜSTRİYEL BİTKİSEL ATIKLARDAN SELÜLOİD ÜRETİMİ” projesi ile ‘Boyalar ve Yapıştırıcılar’ kategorisinde ikincilik ödülünü alırken, Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Çağlar Sivri de “PP/PVA/SAP İLE NONWOVEN/NANOLİF KOMPOZİT YAPISINDA VİRÜSLERE KARŞI KORUYUCU VE KONFORLU LABORATUVAR MASKESİ GELİŞTİRİLMESİ” projesi ile Temel Kimyasallar kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

                İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ile Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) işbirliği ile düzenlenen, “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektörü'nde 7. Ar-Ge Proje Pazarı”; kimya ihracatında katma değerin artırılması, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Bu bağlamda etkinlikte ödül alan projeler kapsamında geliştirilen ürünlerin ticarileştirilmesi için İKMİB yönetimi de destek sözü verdi.

 
tarafından yazılan bu haber, 247 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SDÜ Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]