• 1

14/Kasım/2017, 10:20 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

AVRUPA’NIN HAVASI EN KİRLİ 10 ŞEHRİNDEN 8’İ TÜRKİYE’DE

AVRUPA’NIN HAVASI EN KİRLİ  10 ŞEHRİNDEN 8’İ TÜRKİYE’DE

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Avrupa’da en kirli havaya sahip 10 şehrin 8’i Türkiye’de yer aldı. Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasında Batman, Hakkari, Gaziantep, Siirt, Afyon, Karaman, Iğdır, Isparta yer alırken Avrupa’nın havası en kirli şehri ise Makedonya’nın Tetova kenti oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AVRUPA’NIN HAVASI EN KİRLİ  10 ŞEHRİNDEN 8’İ TÜRKİYE’DE

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Avrupa’da en kirli havaya sahip 10 şehrin 8’i Türkiye’de yer aldı. Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasında Batman, Hakkari, Gaziantep, Siirt, Afyon, Karaman, Iğdır, Isparta yer alırken Avrupa’nın havası en kirli şehri ise Makedonya’nın Tetova kenti oldu.

                Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Avrupa’da en kirli havaya sahip 10 şehrin 8’i Türkiye’de yer aldı. Avrupa genelinde büyük şehirler arasında bir sıralama yapıldığında ise İstanbul havası en kötü metropol konumunda yer alırken dünyada her yıl 7 milyondan fazla insanın hava kirliliği nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

                Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press hava kirliliği konulu medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in medya incelemesine göre yıl içerisinde hava kirliliğini konu alan 9 bin 755 yansıma tespit edildi. Hava kirliliğinin bu denli fazla konuşulması, medyanın da bu konuya önem verdiğinin bir göstergesi sayıldı. Öyle ki televizyonda yer alan spotlarla halkta bu bilinç yaratılırken özellikle İstanbul’un ulaşım araçlarında, çevre dostu olma gibi koşullar ön plana çıkarılmaya başlandı.

                Basına yansıyan haberlerde ise dikkat çekici ayrıntıların ortaya çıktığı görüldü. Medyada ön plana çıkan başlıklar arasında, dünyada her yıl 7 milyondan fazla insanın hava kirliliğine bağlı nedenlerden hayatını kaybettiği belirtilirken, Türkiye’nin listeye dahil edilmesiyle beraber, Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasında ise Batman, Hakkari, Gaziantep, Siirt, Afyon, Karaman, Iğdır, Isparta yer aldı. Avrupa’nın havası en kirli şehri ise Makedonya’nın Tetova kenti oldu.
tarafından yazılan bu haber, 252 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

osman bölükbaş
Bu şehirler içinde Ispartanın da olması çok üzücü.Butür konularda maalesef çok duyarsızız.Hükümet nüfusu 10.000'i geçen yerlere ihalesiz doğalgaz verilmesini öngördü.Gelgelelim 2600 küsur abone depozit yatırsa idi belki şimdiye Eğirdire doğalgaz gelecekti.Ama sadece 250 kişi bu depozito ücretini yatırdı.Dolayısıyla Özmeral zamanında olmadı.Ömer abi seçimden önce söz verdi olmadı.Olmadı vesselam.Bu gidişle ve bu duyarsızlıkla da pek olacak gibi görünmüyor.Saygılar.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]