• 0

10/Ekim/2013, 09:44 - Anasayfa // EĞİRDİR'DEN Haberi yazdır

ŞEMİ AKTOPUK VE CEMAL TOSUN KİTAPLAŞIYOR

ŞEMİ AKTOPUK VE CEMAL TOSUN KİTAPLAŞIYOR

Eğirdir'in tarihi, folkloru ve turizmi yanında Şemi Aktopuk ve Cemal Tosun'un yaşayışı kitap haline geliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ŞEMİ AKTOPUK VE CEMAL TOSUN KİTAPLAŞIYOR

 

            Eğirdir’in tarihi, folkloru ve turizmi yanında Şemi Aktopuk ve Cemal Tosun’un yaşayışı  kitap haline geliyor.

            Ankara’daki Isparta Vakfı (ISVAK) ve Eğirdir Derneği Başkanı Bekir Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

            ISVAK ve Eğirdir Derneği olarak güzel eserlerin hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Vakıf ve Dernek Başkanı Bekir Çelik, Eğirdir’in geçmişinde büyük emekleri olan ve herkesin yakından tanıdığı Cemal Tosun ve Şemi Aktopuk kitaplarının hazırlığına başladıklarını söyledi.

            Kitaplarda, emekli Beden eğitim Öğretmeni rahmetli Şemi Aktopuk ve emekli Gezici Öğretmen rahmetli Cemal Tosun’un konu olarak işleneceğini açıklayan ISVAK ve Eğirdir Derneği Başkanı Bekir Çelik’e Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, kitapların hazırlanması ve basımında destek sözü verdi. Başkan Özmeral, Eğirdir’e büyük emekleri bulunan, halkın hafızasında yer etmiş Beden Eğitim Öğretmeni rahmetli Şemi Aktopuk yanında Eğirdir Gölsesi Gazetesi’nde çok sayıda tarihe ışık tutan yazılarıyla hatırlanan emekli Gezici Öğretmen rahmetli Cemal Tosun’un, unutulmaması düşüncesiyle ayrı ayrı kitapların hazırlanacak olmasından dolayı Başkan Bekir Çelik’e teşekkür etti.

            Başkan Özmeral, rahmetli Şemi Aktopuk’un talebesi olmaktan dolayı her zaman iftihar ettiğini söyleyerek, kitapların basımında Belediye olarak destek sözü verdi.

-Eğirdir Belediyesi Basın Bürosundan Bildirilmiştir-
tarafından yazılan bu haber, 1101 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EĞİRDİR'DEN Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]